איך להיות ראשון בגוגל וממה צריך להיזהר? המדריך הטוב ביותר!

בימים אלו של שנת 2014 הרבה יותר מורכב לענות על השאלה איך להיות ראשון בגוגל.
פעולות קידום אתרים איכותיות ,כאלו שעושות יחסי ציבור לאתר וכתיבה איכותית מביאים אתרים להצלחה. מומלץ לבעל האתר (או בסיוע מקדם אתרים) לשפר ולעדכן באופן שוטף את איכות תוכן האתר והמידע המפורסם בו כדי שגולשים רבים יכנסו, ישארו לקרוא, והכי חשוב-ימליצו על האתר בקישורים מאתרים אחרים וכמובן ישתפו ויצביעו באתרים חברתיים.
נציג בפניכם את העקרונות שמלווים את כל תהליך הקידום:

-אל תנסו לרמות את גוגל
כל מנוע חיפוש רוצה להציג את התוצאות הרלוונטיות והטובות ביותר לשאילתת החיפוש. אתר רלוונטי הוא האתר הטוב ביותר ולכן הוא יוצג ראשון בגוגל. ולכן, שאלו את עצמכם האם גולש שיציג שאילתת חיפוש כלשהי ויגיע אל האתר שלכם, האם הוא ימצא שם את התשובה הרלוונטית עבורו?
בנוסף, בדקו את הדף שלכם. אם הוא כולל בעיקר פרסומת וקישורים, אז קרוב להניח שהוא לא יזכה בדירוג טוב.
אל תנסו לקדם את האתר על חשבון האיכות והערך שהאתר מגיש למשתמש. כאמור, מנוע החיפוש של גוגל הולך יותר ויותר לכיוון של ניתוח הערך שהאתר נותן למשתמש. הכוונה הבסיסית של גוגל היא להפנות גולשים לאתרים הרלוונטיים והאיכותיים ביותר שיש ברשת.

-תוכן איכותי
הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את הדירוג שלך הוא להפעיל אתר אינטרנט עם תכנים איכותיים. גוגל אוהב לראות הרבה טקסטים, המתעדכנים בקביעות, עם דקדוק ואיות נכונים.
כמו כן, גוגל בוחן האם אנשים מוצאים בדף שלכם מה שהם מחפשים-האם הם נשארים באתר, או שהם עוזבים מיידית ועוברים לחפש משהו אחר. חשוב לציין שהתוכן שלכם חייב להיות מקורי, אם לא, אתם עלולים להיענש ע"י גוגל (או שתמצאו את עצמכם נתבעים ע"י כותבי הטקסט המקוריים, לא נעים).

-הדפים שלכם חייבים להראות לגוגל שהם אכן רלוונטים
כאשר גוגל מבקר בדפים של האתר שלכם, הוא בוחן 200 פרמטרים שונים. למשל:
*מבנה הכתובת (url)
*תוכן כותרת החלון, תגית title
*תיאור קצר, תגית meta description
*תוכן הדף כפי שרואה אותו הגולש
*כותרות, תגיתh1, h2, h3-הקפידו על מבנה היררכי מסודר של כותרות בכל דף: כותרת H1 אחת בכל דף, הוספת כותרות H2 ו-H3 בחלוקה לפי נושאים. שלבו את מילות המפתח בכותרות בדפים הרלוונטיים, אך אל תגזימו.
*קישורים פנימיים-חשוב לא להוסיף קישורים סתם, יש מעקב של גוגל אחר כמות הפעמים שלחצו על אותו קישור.
*קישורים מדף זה אל אתרים אחרים. קישורים עוזרים למנוע החיפוש להבין מהם הדפים החשובים ביותר באתר שלכם.
*טקסט המתאר את התמונות (אל תגנבו תמונות מאתרים אחרים!)

ועוד מרכיבים רבים אחרים שנמצאים בקוד הדף. כל רכיב המכיל את ביטוי המפתח אותו הגולש מחפש (לגוגל יש כלי שנקרא google adwords), מאותת לגוגל שהדף רלוונטי. אל תגידו שלא הזהרנו אתכם: הסכנה היא כשאתרים מציפים את הדף באותו ביטוי מפתח. כך גוגל יראה בדף זה כ Spam ויעניש אתכם. לכן, חשוב שתבצעו תהליך SEO לרכיבים הנכונים, בתדירות ובצפיפות הנכונה.

-בחרו בשמות מתאימים
בחרו בשם משתמש וכתובת לאתר המתאימים למילת החיפוש. למשל: http://dinamagictouch.co.il/http://betterflax.co.il/במידה ורכשתם שם דומיין, כדאי לוודא שלא נעשה בו שימוש קודם שגרר עונשים על ידי גוגל.
כדאי לכם גם לבחור בCountry TLD מתאים.
מה זאת אומר? אם אתם מעוניינים שהאתר שלכם יהיה רלוונטי גם לתוצאות חיפוש מחוץ לארץ, ביחרו בסיומת com.
כמו כן, תנו שם מתאים לכל דף באתר (כתובות URL). במקום להשתמש בסוף הקישור בסיומת של page1, תשמשו בhttp://mymediadome.com/blog/first Page of Google Search Results למשל.
הקפידו שהכתובות ירמזו על המבנה ההיררכי באתר בדומה לתיקיות במחשב. כל הוספת "/" משמעה ירידה בהיררכיה הפנימית בדומה לירידה בהיררכיה במבנה התיקיות. המטרה הינה לעזור למנוע החיפוש לסרוק בצורה אופטימאלית את הדפים באתר שלכם ולהבין לאיזה נושאים כל דף וכל חלק בדף רלוונטיים.

-נוחות המשתמש
כשאתם יוצרים את הדפים באתר שלכם, הקפידו לחשוב על נוחות וחוויית משתמש. איך זה קשור לקידום האתר? כמו שנאמר כאן מקודם, דפים נוחים יגרמו למשתמש לשהות זמן רב יותר בדף ולעבור בין יותר דפים באתר שלכם, מה שיגרום לגוגל להבין שהאתר שלכם רלוונטי ואיכותי.

-רשתות חברתיות
כתבנו רבות במאמרים קודמים שלנו על חשיבותם של רשתות החברתיות בקידום האתרים שלכם, לקריאה לחצו כאן.

 

נסכם, שגם אם תעקבו בדייקנות לאחר כל הכללים האלה, צריך לעבוד קשה ולהתמיד. לא להישבר כשלא רואים תוצאות, לפעמים זה לוקח זמן.

 

רוצים להקפיץ את העסק שלכם קדימה? צרו איתנו קשר עכשיו!

אהבתם את המאמר? שתפו
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
שליחה במייל

על חשיבות האיכות בכתיבת מאמרים

בתחום קידום אתרים באינטרנט התוכן הוא הדבר החשוב ביותר בהצלחת קידומו של האתר שלכם בתוצאות הראשונות במנועי החיפוש. כיום קיימים הרבה מקדמי עסקים המציעים כתיבת תכנים, אך הבעיה היא שהם לא שמים דגש על איכות המאמרים שהם מפרסמים, אלא מתמקדים בייצור כמויות רבות של תכנים. אמנם, יש חשיבות לתדירות עדכון התכנים באתר לתהליך קידום, אך אסור לשכוח שהאיכות חשובה לא פחות.
מאמר אשר כתוב היטב ימשוך יותר תנועה-מה שאומר שיותר קוראים אכן יבקרו באתר שלכם. זה יהפוך אותו לאטרקטיבי, יותר אנשים ישתפו אותו, וכך גם יגדלו הסיכויים שמפרסמים ירצו להשתמש באתר שלכם.

צרו איתנו קשר ונתחיל לגייס לקוחות חדשים לעסק שלכם!

הפרטים שלכם ישמשו אותנו אך ורק ליצירת קשר אתכם ולא יעברו לגורם שלישי!