עיצוב אתרים

כל אתר הוא ייחודי, לכל אתר דרישות משלו ותפקידו לייצר יותר לקוחות חדשים עבור העסק שהוא מייצג.

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים הוא הרבה יותר ממה שחשבתם. לעיצוב אתר אינטרנט ישנה מתודה שלמה וחשוב לתת בה דגש על UI UX. במאמר זה נסביר לכם על השלבים בעיצוב אתר, עיצוב ממשק המשתמש ובניית חווית המשתמש, וכיצד כל זה מעניק לאתר שלכם ייחוד.  עיצוב האתר צריך לתת מענה לסוגיות הקשורות לתוכן, שימושיות, מראה, זמינות ואפילו נגישות.

כולנו יודעים מהי השפעת הרושם הראשוני על האדם. אנו נדרשים לשניות בודדות, ואפילו שבריר שנייה על מנת לגבש דעה. והדעה שגיבשנו תשפיע על כל התנהלותנו. כאשר אנו מדברים על עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב האתר הוא הדבר הראשון שמתגלה לגולש, והוא חלק מהותי מהרושם הראשוני שאתם יוצרים – יש רק הזדמנות אחת ליצור רושם ראשוני, ולא תרצו לפספס.

לכל אתר אינטרנט ישנה מטרה, והעיצוב הוא אחד הכלים החשובים לצורך השגת המטרה. למשל, זוהי יכולה להיות הנעת הגולש לעבר ביצוע פעולת רכישה, הרשמה לאתר או כל פעולה אחרת.

כיום, ישנו דגש גדול על חווית המשתמש, שיטת פעולה בפני עצמה, אותה ניתן לכנות כצד השני של המטבע. במסגרת עיצוב האתר, יש צורך לתת דגש על ממשק משתמש קל ונוח לשימוש, ובניית חווית המשתמש. כל כשל בממשק המשתמש, כמו למשל קשיים בהתמצאות, יכול להביא לנטישת גולשים ואיבוד מכירות. אתם רוצים להעניק ללקוח שלכם שימוש חוויתי ונוח, וזהו חלק בלתי נפרד מהתפיסה העיצובית בכללותה.

עיצוב אתרים נעשה על ידי אנשי מקצוע העובדים עם תוכנות גרפיות, על ידי בחירת פונטים וצבעים ונוגע גם לכל מבנה האתר הכולל תפריטים, כפתורים ועוד. אך לא רבים מודעים לכך, שעיצוב אתרים מורכב מדיסציפלינות שונות הכוללות טכנולוגיות מידע ותקשורת חזותית.

 

 

הכל מתחיל באפיון האתר

לפני שהצוות מתחיל לעצב ולתכנן את המראה של האתר ישנם שלבים מקדימים שמאוד הכרחיים.

בוודאי ברור לכם שלכל אתר יש מראה עיצובי שונה. למשל תוכלו לראות את ההבדלים בין אתר הפונה לבני נוער, לבין אתר הפונה אל מבוגרים, או את ההבדלים בין אתר העוסק בייעוץ פיננסי, לבין אתר העוסק בתרבות שעות הפנאי.

לפני שמגיעים לשלב של עיצוב אתר אינטרנט ועיצוב ממשק משתמש, ישנו שלב מקדים של אפיון האתר. על מפתחי האתר להבין מהן המטרות של האתר, מי קהל היעד ומהן הציפיות של מזמיני העבודה. זהו נושא בפני עצמו, ועליו דיברנו במאמרים אחרים.

רק לאחר שהתבצע אפיון של האתר ונקבע הקונספט, ניתן להתקדם לשלב העיצובי. וגם הוא לא מתחיל ביצירת העיצובים עצמם, אלא קודם כל סכמה כללית למראה האתר, התפריטים והדפים שיהיו בו. בדרך כלל היא נשלחת לאישור הלקוח וייתכן שיבוצעו שינויים. רק כאשר יסוכמו כל הפרטים יהיה ניתן להתחיל בעבודה.

מעצבי האתרים עובדים יד ביד עם הצוות המופקד על החלק הטכני, כמו כתיבת שורות הקוד, ויחדיו בונים את כל המרכיבים של אתר האינטרנט.

 

 

מהם כלי העבודה של מעצב אתרים

לכל אתר אינטרנט עשויות להיות דרישות עיצוביות אחרות, ומסיבה זו עיצוב אתר אינטרנט דורש היכרות עם מבחר כלים מגוון. הדבר הראשון הוא היכרות מעמיקה של המעצב עם תכונות עיצוב ואנימציה. כולנו שמענו על תוכנת הפוטושופ, אך היא אחת מיני רבות. מעצבי אתרים עושים גם שימוש באילוסטרייטור, אינדיזיין, פלאש, דרים וויבר ותוכנות נוספות. כל אחת מהן מתאימה לשימושים שונים ובמהלך עבודת העיצוב המעצבים עשויים לעשות שימוש בכולם.

מעצבי אתרים גם נדרשים להיכרות עם הסוגים השונים של אתרי האינטרנט והיכרות עם שפות הקוד בהן משתמשים באינטרנט כמו HTML ו CSS.

אך לצד כל אותם כלים טכניים, עיצוב אתרים דורש קודם כל חשיבה שיווקית. העיצוב משמש לצורך העברת מסרים שיווקים המושכים את הגולשים לאתר, מחזיקים אותם באתר ומניעים אותם לעבר פעולה. כל צבע, כל גופן וכל סגנון עיצובי הוא מה שמשדר את המסרים המיתוגיים של העסק ותורם לבידולו מהמתחרים, וכאן טמון האתגר האמיתי בעבודת עיצוב האתרים.

 

 

מה זה UI UX

כאשר מדברים על עיצוב אתרים אנו תמיד שומעים את המושגים UI/UX. לפחות אנו מקווים שאתם שומעים אותם בהקשר הזה כי הם חשובים מאוד ובמידה רבה זהו ההבדל בין עיצוב אתרים מקצועי לבין עבודה חובבנית.

UI UX הם שני מושגים נפרדים, אך לא במקרה אתם תמיד שומעים אותם ביחד.

UX – זה קיצור של User Experience, מושג שתורגם לחוויית המשתמש. זהו תחום המבוסס על המחקרים שבדקו את ההשפעות הקוגניטיביות והרגשיות המתרחשות אצל המשתמש בעת הגלישה באתר. בהערת שוליים נציין שחווית המשתמש רלוונטית גם לתחומים אחרים, לא רק אתרי אינטרנט. באמצעות הידע בתחום, אנו שואפים למקסם את החוויה הרגשית של המשתמש ולרתום אותה לטובת המטרות העסקיות.

UI – זהו קיצור של User Interface, כלומר התחום של ממשק המשתמש. התפריטים, הכפתורים, הניווט, ההתמצאות באתר, הטפסים… כל אלה הם היבטים של ממשק המשתמש. האם למקם את הכפתור בצד ימין, שמאל או מרכז המסך; מה שמים למעלה ומה שמים למטה… אלו הם היבטים שונים של ממשק המשתמש וצריך לקחת אותם בחשבון בתהליך עיצוב האתר.

למרות שמדובר במושגים נפרדים, די ברור מדוע אנו שומעים אותם תמיד ביחד בהקשר של עיצוב אתרים. מי שבפועל עוסק בעיצוב האתרים ועובד מול התוכנות הגרפיות לא בהכרח חייב להיות בעל ידע בנושא. אך תמיד חשוב שמישהו מהתחום ייתן לו את הדגשים הנכונים לצורך בניית חווית משתמש מנצחת וממשק משתמש אופטימלי.

 

 

עיצוב אתר אינטרנט ב“עידן התבניות“

כיום ישנן פלטפורמות שונות לבניית אתרים, כמו למשל וורדפרס. לפלטפורמות אלו ישנם יתרונות רבים וחלק מהן הוא הפשטה, האצה והוזלה של תהליך הפיתוח. אחת הסיבות לכך היא שהן מתבססות על תבניות עיצוב מוכנות. למעשה הן מאפשרות גם למי שאין לו ידע בעיצוב אתרים ובניית אתרים לבנות לעצמו אתר אינטרנט.

הוורדפרס מביא איתו שפע של תבניות לבחירה, רבות מהן חינמיות. ניתן למצוא בו תבניות המתאימות למגוון שימושים והאמת שהן לא רעות. אבל יש להן חסרון מבחינה עיצובית והוא חוסר ייחודיות. למרות שתוך דקות תוכלו להקים אתר גם ללא ידע בתחום, לא תהיה לאתר שלכם ייחודיות. גם אחרים עשויים להשתמש באותה התבנית, דבר הפוגע בבידול שלכם. הן מביאות איתן אפשרויות קסטומיזציה, אך ללא ידע ב HTML/CSS, יכולות הקסטומיזציה שלכם מוגבלות.

הבעיה השנייה היא שהן אינן מושלמות מבחינת ה UX/UI; יתכן שהנושאים הללו נלקחו בחשבון כאשר התבניות פותחו, אך הן פותחו כתבניות כלליות ולא בהתאמה לשוק או קהל מסוים, וכמעט תמיד הן תוכננו עבור קהל הרגיל לקרוא משמאל לימין.

איננו יוצאים נגד הוורדפרס או פלטפורמות אחרות, יש להן יתרונות רבים. הן יכולות להתאים למקרים רבים, אך אינן תחליף לעיצוב אתרים. על מנת להפיק מהן את המיטב יש צורך במעצבי אתרים ואנשי UI UX המסוגלים לתת להן את הקסטומיזציה הנדרשת; כך תוכלו ליהנות מעיצוב מבדל ומחוויית משתמש / ממשק משתמש בהתאמה אישית לקהל היעד שלכם.

 

עיצוב אתר אינטרנט – הפנים שלכם אל העולם

אתרי האינטרנט הם חלק חשוב בזירת העסקים המודרנית. באמצעותם אתם יכולים לספק מידע חשוב ללקוחות פוטנציאליים, להעניק שירות ללקוחות קיימים, לחזק את תדמית המותג ולייצר מכירות. עבור חלק מהעסקים האתר הוא אחד מערוצי השיווק, אצל אחרים הוא מהות העסק. אבל איך שלא נסתכל על זה, אלו הם הפנים שלכם לעולם.

הצרכנים של היום משתמשים באינטרנט בתור כלי לקבלת החלטות. כל צרכן עושה זאת בצורה אחרת, אך כולם בסופו של דבר מתרשמים מאתר האינטרנט. עיצוב אתר אינטרנט הוא עיצוב פניו של העסק, אם תרצו חלון הראווה של העסק.

הרושם הראשוני שנוצר על הגולש ישפיע על תפיסת המותג שלו, שהותו באתר והפעולות שיבצע. האתר צריך לדבר בשפה השיווקית הנכונה המבטאת את הזהות, המהות והערכים של העסק, ויוצרת את החיבור עם קהל המטרה המתאים.

את המטרות הללו ניתן להשיג רק באמצעות עיצוב אתרים מקצועי שמתחיל משלבי אפיון אתר והגדרת קונספט, ושם דגש על כל היבטי ה UI UX.

 

אפיון אתר אינטרנט

כאשר אתם שוכרים חברת בניית אתרים, אתם אולי מדמיינים כי מייד ישנו צוות טכני היושב מול המחשב ורושם שורות קוד,

שיפור מהירות אתר אינטרנט

מהירות אתר אינטרנט היא סוגיה חשובה מאוד. יכולות להיות סיבות שונות המאטות את האתר, והדבר פוגע באתר ובמטרות העסקיות שלכם.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל כאשר עסק ניגש לבניית אתר אינטרנט הוא נוטה לראות את העולם דרך משקפיים ורודות, ולמה לא בעצם?

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו לעסק היא פעולה חשובה מאוד. כיום כל עסק עושה זאת כבר בשלב ההקמה, אך גם עסקים וותיקים שהתנהלו

בניית תיק מותג

בניית תיק מותג המונח 'מיתוג עסקי' בוודאי נשמע אינספור פעמים במשרדו של כל יזם וכל בעל עסק. כולנו מבינים שמיתוג

בניית דף נחיתה

בניית דפי נחיתה לפני שנדבר על בניית דפי נחיתה ועיצוב דף נחיתה, כדאי להסביר מהו בכלל דף נחיתה ולמה אתם

בניית חנות אינטרנטית

בניית חנות אינטרנטית הקמת אתר מסחר יכולה לסייע לכם לפתוח ערוץ מכירות חדש, להגיע לקהלים חדשים וליהנות ממכירות רבות עם

בניית אתר תדמית

בניית אתרי תדמית כאשר מדברים על אתר לעסק, נשאלת השאלה מהי מטרת האתר. תתפלאו, לפעמים התשובה אינה מובנת מאליו. ישנם

סרטון תדמית

סרטון תדמית לעסק תדמית העסק היא דבר חשוב ביותר, היא מהווה חלק מהמיתוג והאסטרטגיה השיווקית שלכם. בעזרת תדמית העסק ותהליכי

פרסום ביוטיוב

פרסום ביוטיוב עם למעלה משני מיליארד משתמשים, אינטגרציה עם גוגל, נוכחות בפלטפורמות שונות, יכולות טרגוט מתקדמות והיכולת להעביר מסרים באמצעות

פרסום בלינקדאין

פרסום בלינקדאין כמו כל רשת חברתית, גם לפרסום בלינקדאין יש הרבה מאוד יתרונות המבוססים על יכולות פילוח מתקדמות. למרות שלקידום

פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק  פייסבוק היא אחת הרשתות הדומיננטיות מבין כל הרשתות החברתיות. זה בא לידי ביטוי גם במספר המשתמשים וגם בכך

פרסום בטיקטוק

פרסום בטיקטוק כנראה שלא צריך לספר לכם מה זה טיקטוק, רואים ושומעים את האפליקציה בכל מקום והיא להיט אצל ילדים

פרסום באינסטגרם 

פרסום באינסטגרם  אינסטגרם היא רשת חברתית הפונה אל הקהל הצעיר. היא מתמקדת במדיה ויזואלית באמצעות תמונות וסרטוני וידאו. היא זוכה

בניית אסטרטגיה

בניית אסטרטגיה

אז מאיפה מתחילים? איך בונים אסטרטגיית שיווק מנצחת? קודם חשוב להבין מה התפקיד הראשי של האסטרטגיה. התפקיד של כל אסטרטגית

בניית פרופיל לקוח

בניית פרופיל לקוח כאשר אנו חושבים על שיווק אנו מיד חושבים על קמפיינים, אתרי אינטרנט, סושיאל וכל הכלים המתקדמים שיש

ניתוח נתוני פרסום

כלי ניתוח רשת אוספים נתונים ומאפשרים לחברות לנתח אותם ביעילות. מפרסמים מסתמכים על המידע הזה מכיוון שהם רוצים תצוגה ברורה