עיצוב לוגו

עיצוב לוגו לעסק היא פעולה חשובה מאוד. כיום כל עסק עושה זאת כבר בשלב ההקמה, אך גם עסקים וותיקים שהתנהלו בסטנדרטים של פעם מגיעים למצב שבו הם מבינים כי השוק וכללי המשחק השתנו, ויש להשקיע במיתוג העסק; השקעה הכוללת בין היתר עיצוב לוגו לעסק ובניית תיק מותג.

עיצוב לוגו לעסק היא פעולה חשובה מאוד. כיום כל עסק עושה זאת כבר בשלב ההקמה, אך גם עסקים וותיקים שהתנהלו בסטנדרטים של פעם מגיעים למצב שבו הם מבינים כי השוק וכללי המשחק השתנו, ויש להשקיע במיתוג העסק; השקעה הכוללת בין היתר עיצוב לוגו לעסק ובניית תיק מותג.

אך למרות ההבנה הזו, עסקים רבים מתייחסים אל הלוגו כסתם עיצוב גרפי מגניב, שנראה יפה לפחות בעיניי בעלי העסק. הם מפספסים את הנקודה, כי לוגו הוא לא רק סמל ייחודי המבדל את העסק- חלק משמעותי מאותו הבידול שהם מחפשים נובע מתוך התחושות והמסרים שהלוגו מעביר. וכאשר הם לא מבינים זאת, הם פונים אל אותו האחיין או החבר שהוא ”תותח בפוטושופ“ שיעשה להם עיצוב לוגו לעסק, מבלי שהוא מבין דבר וחצי בענייני שיווק ופרסום.

 

מהו לוגו?

אולי לפני שנדבר על לוגו ובניית תיק מותג, כדאי להסביר מהו לוגו. הלוגו הוא אלמנט גרפי המסמל את העסק. האקדמיה ללשון העברית בחרה להעניק לו את השם סמליל. הוא יכול להיות ציור, טקסט או שילוב של שניהם. הוא נועד לסמל את המותג ולאפשר לקהל לזהות את המותג במהירות.

כולנו מזהים לוגואים של חברות, הם נטבעו לנו במודעות. וכאשר אנו רואים אותם, אנו מייד מיחסים להם את כל התכונות והרגשות שיש לנו כלפי המותג. לדוגמה לוגו התפוח המפורסם של אפל הוא אחד המפורסמים בעולם. יש כאלה שלעולם לא יתקרבו אליו, ויש כאלה שיסכימו לשלם סכומים נכבדים בשביל שהוא יהיה על המוצר שלהם.

הלוגו יכול להופיע במקומות שונים ולתרום למיצוב תדמית החברה. אנו יכולים לראות את הלוגו על מוצרים, בכרזות הפרסום, בפרסומות בטלוויזיה, על שילוט בחנות, על המוצרים, על מדי העובדים, על רכבי החברה ואפילו על החשבוניות ומסמכי החברה.

 

עיצוב פוסטים

 

למה צריך לוגו לעסק?

לוגו מסייע לבנות את הרושם הראשוני וגם לשדר אותו במהירות אל הלקוח. לאחר שהלוגו הופך להיות דבר מוכר, בכל פעם שהלקוח יבחין בלוגו על מוצר הוא מיד ישליך עליו את כל התכונות והרגשות שהוא מייחס ללוגו, ובכך תוכלו לחזק את הרושם הראשוני. במילים אחרות, הלוגו מוכר. כאשר הלקוח מזהה את הלוגו עם תכונות חיוביות, לא צריך להתאמץ לשכנע אותו לרכוש את המוצר. 

עיצוב לוגו לעסק מסייע לחזק את הבידול והייחודיות. חשוב להסביר כי הלוגו בפני עצמו לא עושה את כל העבודה בשבילכם. עליכם להשקיע בבידול ובייחודיות העסק, בין אם זה באמצעות תכונות ייחודיות של המוצר, מודל עסקי ייחודי או משהו אחר. אך השימוש בלוגו יאפשר לקהל לקשור בין הייחודיות לבין המוצרים והשירותים.

הלוגו גם משפר את הנראות של העסק. אתם בוודאי מודעים לכך שאתם יכולים לזהות עסקים בשבריר שנייה, רק בזכות הצצה חטופה בלוגו שלהם.

 ואם כל זה לא מספיק, עצם השימוש בלוגו משדרת תחושה של מקצועיות.

 

כיצד מעצבים לוגו

עיצוב לוגו לעסק אינו מתחיל בתכונות המחשב, הוא מתחיל בהיכרות. הלוגו יסייע לבנות את מערכת היחסים בין המותג לבין הקהל, ולכן בשביל לעצב אותו צריך להכיר את מהות העסק, את הייחודיות שלו, את הערך שהעסק מספק, את הקהל שאליו הוא פונה ואת החזון העסקי והערכים שעומדים מאחוריו – כמובן שגם העסק צריך להיות מחויב לאותו החזון והערכים, ולכן חשובה פגישת ההיכרות.

לאחר מכן, מתחיל השלב האמנותי שבו משלבים טקסטים עם צבעים וגרפיקה על מנת ליצור לוגו מתאים. על המעצבים להבין את פסיכולוגית הצבעים וכיצד הם משפיעים על הרגשות, ולא רק הצבעים, אלא כל אלמנט ופרט בעיצוב הלוגו. במקרים רבים נרצה לוגו המרמז לתחום פעילות העסק גם עבור מי שנתקל בו בפעם הראשונה ואינו מכיר את העסק.

שימו לב, כי לוגו אינו מנותק מכל האסטרטגיה השיווקית וכל יתר השימוש שאתם עושים באמצעי המדיה. מסיבה זו, רבים מזמינים עיצוב לוגו בעת בניית אתר האינטרנט. יחדיו הם חלק בלתי נפרד מהשפה השיווקית של העסק.

 

 

לוגו ותיק מותג

בעוד לוגו חשוב מאוד עבור העסק, צריך גם לדעת איך להשתמש בו נכון. המטרה שלכם היא לחזק את הלוגו; את זה תעשו באמצעות שימוש נכון ועקבי בלוגו. למשל, הלוגו תמיד צריך להופיע בצורה אחידה, בין אם זה מבחינת הפרופורציות ובין אם זה בצבעים או אלמנטים נוספים.

תיק מותג מסייע לכם להשתמש נכון בלוגו לעסק. זהו מסמך המכיל את כל ה“חוקים“ לצורך שימוש בלוגו. מה מותר ומה אסור ואיך להשתמש בו נכון בסוגי מדיה שונים. תיק מותג גם כולל את כל העיצובים הגרפיים המתאימים למדיות השונות כמו הסושיאל, הבאנרים וכו‘.

זכרו, כי לוגו לא משנים כל יום. זוהי השקעה לטווח ארוך. לאחר עיצוב לוגו לעסק, יש להשקיע על מנת לחזק אותו בתודעה הציבורית. אלה הם תהליכים הלוקחים זמן. לפעמים חברות עוברות תהליך של מיתוג מחדש, או איזו מתיחת פנים ללוגו הוותיק על מנת לשמור על עדכניותו ולא לגרום לו להיראות כמו משהו מיושן. אך זה בהחלט לא דבר שמחליפים כל יום, ולכן חשוב לעשות זאת בצורה הנכונה, פעם אחת ולתמיד.

 

לסיכום, עיצוב לוגו לעסק הוא כלי חשוב לצורך חיזוק הבידול והמיתוג העסקי. הוא ישמש אתכם באתרי האינטרנט, ברשתות החברתיות, באריזות המוצרים ובמקומות רבים. הוא יאפשר ללקוחות לזהות במהירות את המותג ולקבל את ההתרשמות המסייעת למכירות.

המשימה של עיצוב לוגו דורשת אנשי מקצוע שמסוגלים לבטא את הזהות והייחודיות של המותג בעיצוב גרפי. הניסיון לעצב לוגו בעצמכם או באמצעות עיצוב חובבני היא הטעות הגדולה ביותר שאתם יכולים לעשות. לכל צבע, לכל אות ולכל צורה יש משמעות, עליכם להטיל את המשימה בידי אנשי המקצוע שיודעים לראות את הדברים מנקודת מבט שיווקית.

 

אפיון אתר אינטרנט

כאשר אתם שוכרים חברת בניית אתרים, אתם אולי מדמיינים כי מייד ישנו צוות טכני היושב מול המחשב ורושם שורות קוד,

שיפור מהירות אתר אינטרנט

מהירות אתר אינטרנט היא סוגיה חשובה מאוד. יכולות להיות סיבות שונות המאטות את האתר, והדבר פוגע באתר ובמטרות העסקיות שלכם.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל כאשר עסק ניגש לבניית אתר אינטרנט הוא נוטה לראות את העולם דרך משקפיים ורודות, ולמה לא בעצם?

בניית תיק מותג

בניית תיק מותג המונח 'מיתוג עסקי' בוודאי נשמע אינספור פעמים במשרדו של כל יזם וכל בעל עסק. כולנו מבינים שמיתוג

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים עיצוב אתרים הוא הרבה יותר ממה שחשבתם. לעיצוב אתר אינטרנט ישנה מתודה שלמה וחשוב לתת בה דגש על

בניית דף נחיתה

בניית דפי נחיתה לפני שנדבר על בניית דפי נחיתה ועיצוב דף נחיתה, כדאי להסביר מהו בכלל דף נחיתה ולמה אתם

בניית חנות אינטרנטית

בניית חנות אינטרנטית הקמת אתר מסחר יכולה לסייע לכם לפתוח ערוץ מכירות חדש, להגיע לקהלים חדשים וליהנות ממכירות רבות עם

בניית אתר תדמית

בניית אתרי תדמית כאשר מדברים על אתר לעסק, נשאלת השאלה מהי מטרת האתר. תתפלאו, לפעמים התשובה אינה מובנת מאליו. ישנם

סרטון תדמית

סרטון תדמית לעסק תדמית העסק היא דבר חשוב ביותר, היא מהווה חלק מהמיתוג והאסטרטגיה השיווקית שלכם. בעזרת תדמית העסק ותהליכי

פרסום ביוטיוב

פרסום ביוטיוב עם למעלה משני מיליארד משתמשים, אינטגרציה עם גוגל, נוכחות בפלטפורמות שונות, יכולות טרגוט מתקדמות והיכולת להעביר מסרים באמצעות

פרסום בלינקדאין

פרסום בלינקדאין כמו כל רשת חברתית, גם לפרסום בלינקדאין יש הרבה מאוד יתרונות המבוססים על יכולות פילוח מתקדמות. למרות שלקידום

פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק  פייסבוק היא אחת הרשתות הדומיננטיות מבין כל הרשתות החברתיות. זה בא לידי ביטוי גם במספר המשתמשים וגם בכך

פרסום בטיקטוק

פרסום בטיקטוק כנראה שלא צריך לספר לכם מה זה טיקטוק, רואים ושומעים את האפליקציה בכל מקום והיא להיט אצל ילדים

פרסום באינסטגרם 

פרסום באינסטגרם  אינסטגרם היא רשת חברתית הפונה אל הקהל הצעיר. היא מתמקדת במדיה ויזואלית באמצעות תמונות וסרטוני וידאו. היא זוכה

בניית אסטרטגיה

בניית אסטרטגיה

אז מאיפה מתחילים? איך בונים אסטרטגיית שיווק מנצחת? קודם חשוב להבין מה התפקיד הראשי של האסטרטגיה. התפקיד של כל אסטרטגית

בניית פרופיל לקוח

בניית פרופיל לקוח כאשר אנו חושבים על שיווק אנו מיד חושבים על קמפיינים, אתרי אינטרנט, סושיאל וכל הכלים המתקדמים שיש

ניתוח נתוני פרסום

כלי ניתוח רשת אוספים נתונים ומאפשרים לחברות לנתח אותם ביעילות. מפרסמים מסתמכים על המידע הזה מכיוון שהם רוצים תצוגה ברורה