ניתוח נתוני פרסום

כדי להבין טוב יותר את עתיד הפרסום שלכם, חשוב לנתח ולהבין את כל נתוני הפרסום הקיימים שיש בעסק שלכם, אחרת אתם מתחילים לבצע את אותן הטעויות שוב ושוב.

כלי ניתוח רשת אוספים נתונים ומאפשרים לחברות לנתח אותם ביעילות. מפרסמים מסתמכים על המידע הזה מכיוון שהם רוצים תצוגה ברורה של ההחזר על ההשקעה שלהם עבור כל קנייה פוטנציאלית. בדרך זו, מפרסמים יכולים לחזות מה יכול לגרום לתחזיות טובות או רעות בעת תכנון הוצאות עתידיות. הם גם דואגים אם רכישת מודעה תעלה או למטה בעתיד והאם קבוצות מסוימות של אנשים פתוחות יותר למודעות שלהן מאחרות.

דוגמאות לכלים אנליטיים כוללים את Hootsuite, Google Analytics, Facebook Insights ומנהל המודעות של טוויטר. כלי אנליטיקה אוספים נתונים ומאפשרים לחברות לנתח אותם ביעילות. מפרסמים מסתמכים על המידע הזה מכיוון שהם רוצים תצוגה ברורה של החזר ה-ROI שלהם עבור כל רכישה אפשרית. בדרך זו, מפרסמים יכולים לחזות מה יכול להוביל לתחזיות טובות או רעות בעת תכנון הוצאות עתידיות. הם גם דואגים אם רכישת מודעה תעלה או תרד בעתיד והאם ייתכן שהם יצטרכו לשנות את אסטרטגיית השיווק שלהם. הכלים מועילים מכיוון שהם מאפשרים לחברות לקבל החלטות על סמך הנתונים שלהן ולא על תחושות בטן.

ישנם מספר סוגים של נתונים שניתן להשתמש בהם כדי לבצע ניתוח נתונים – גוגל אנליטיקס וניהול מידע יהיו שתי דוגמאות כאלה. לעתים קרובות יש לאסוף מידע לגבי אורך מסע הפרסום, אסטרטגיה, עלות סטנדרטית לרכישה ועלויות רכישת לקוח – או ליצור מדדים אחרים על ידי הצוותים הפונקציונליים של החברה כגון מכירות או השגת שירות לקוחות, רמות שביעות רצון לקוחות ומדדי ערך לכל החיים של הלקוח.

ניהול סיכונים

נתונים הם זהב עבור כל משווק דיגיטלי והם המפתח להפחתת הסיכון. אנליטיקה מאפשרת לנו למדוד ולאמוד את הביצועים של מודעות, יחד עם הטעם וההתנהגויות של הקהלים בשווקים שונים. עם המידע הזה, אנחנו מסוגלים לקחת פחות סיכונים, לנהל את הנתונים בקלות ובסופו של דבר לחזות מה הולך לקרות אחר כך בעולם הדיגיטלי.

אחד הדברים שחברות עושות הוא ליצור סגמנטים. נתונים מפלח לקוחות כמעט לכל קבוצה אפשרית. ניתוח הקבוצות הללו מספק כמות מדהימה של מידע על התנהגות בעבר כגון תדירות רכישה, חלוקת הוצאות וכן שיעורי המרה. פלחים שונים מבוססים על מגדר, מיקום, תעשייה או כל משתנה אחר המרכיב את מה שנקרא קבוצות לקוחות ייחודיות בשל צרכים שונים לקמפיינים שיווקיים או הודעות.

העולם משתנה

ככל שעולם הפרסום הדיגיטלי מתפתח והתנהגויות הקנייה של אנשים משתנות, מותגים ומפרסמים צריכים להיות מודעים יותר לסיכונים. דיוק הבחירה הוא נושא ידוע שמשפיע הן על עסקים שמוכרים מוצרים באינטרנט והן על מפרסמים שמשווקים את המוצרים שלהם בערוצים דיגיטליים. יש להם מטרות שונות מנקודת המבט הללו.

שימוש תכוף בטכניקות ניהול סיכונים יעזור להבטיח הצלחה. על ידי הכרת הקהל והלקוחות שלך תוכל ליצור אסטרטגיות המבוססות על מה שהם צריכים תוך הפחתת סיכונים אפשריים לעסק. הכללת איזון בין שיווק מסורתי ודיגיטלי יספק את התוצאות הטובות ביותר עבור העסק שלך. עם מידה חזקה של פרסום קונבנציונלי, כמו טלוויזיה או דפוס, יחד עם פתרונות דיגיטליים אתה יכול למזער את הסיכון.

שיווק דיגיטלי הוא אחד מכלי השיווק היעילים ביותר בסביבה התחרותית הנוכחית. זה לא רק עוזר לחברות למצוא מאגר נישה של לקוחות פוטנציאליים עבור המוצרים/שירותים שלהן, אלא גם מספק תוצאות מוחשיות ברגע שהאסטרטגיה השיווקית הנכונה הוקמה.

מאמר זה בוחן ניהול סיכונים תוך השקעה בפרסום דיגיטלי על ידי הבנת גורמים המניעים את שיעורי ההמרה ומאילו אסטרטגיות להימנע כאשר אתה מפעיל קמפיינים בתשלום ברשתות שונות כגון פייסבוק, גוגל אדוורדס ומודעות לינקדאין.

ניתוח נתוני פרסום

איך ניתוח נתונים יכול לעזור לעסק שלך?

נתונים נתפסים באופן נרחב כהרחבה טבעית של ניתוח עסקי. יותר ויותר חברות פונות לטקטיקות כמו אופטימיזציה של משפך ומיקוד מחדש כדי למלא פערי מכירות במחזור הלידים.

עבור חברות אלה, המטרה היא בדרך כלל להבין מה השתבש בפעולות מוקדמות יותר במהלך תהליך גיוס הלקוחות שלהן, כדי שיוכלו לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר לתיקון. או יותר טוב, גלה מה גרם לשיעורי ההמרה הללו לרדת כדי שיוכלו לתכנן תוכנית כדי להפוך אותם למופת בענף שלהם.

ניתן להגדיר ניתוח נתונים כיצירת הגיון בנתונים. בעזרת ניתוח נתונים, חברה מסוגלת לקבל החלטות שיווקיות טובות יותר, לחדד את העדפות הלקוחות ולמקסם את ההמרות.

מודעות שיווק מחדש או מיקוד מחדש הן דוגמאות לעסקים המסתמכים במידה רבה על ניתוח נתונים.

בנוסף, SAP Lumira יכולה להוות דוגמה שבה עסק משתמש בסטטיסטיקות מתפתחות לצורך זיהוי לקוחות ותקשורת חכמה יותר עם לקוחות על ידי ניתוח פרטי יצירת קשר עם לקוחות כדי לבצע בחירות מושכלות יותר לאחר יישום הניתוח.

לכן, מפרסמים משקיעים בפתרונות פלטפורמה כגון גוגל אנליטיקס המאפשרים להם לקבל תובנות לגבי התנהגויות ושיעורי המרה בעת פריסת מסעות הפרסום שלהם לחיפוש בתשלום.

פרסום דיגיטלי, במיוחד, יצר ערוץ ללכידת נתוני לקוחות ולהשתמש בהם כהזדמנות. ישנם שלושה סוגים של נתוני לקוחות המגיעים מפרסום, כלומר מודעות ביניים (מודעות בעיתונים), עוגיות ופילוח קהלים פסיכוגרפי.

הדפים כוללים פרסום דיגיטלי אך חלק זה יתמקד בניתוח דיגיטלי. נתונים הם כלי רב עוצמה עבור אלה שמחפשים להשיג או לשמור על נתח שוק או לקוחות. זה יכול לשמש להערכת מגמות וצרכי לקוחות בנפרד ולשתף פעולה כדי להבין אילו מדדי צריכת מדיה צריכים להיות אופטימליים או לשנות על ידי חברה להצלחה.

נתונים וניתוח הם החלקים החשובים ביותר בפרסום.

בעבר, קמפיינים תוכן תוכננו תוך שימוש בנתונים על צרכנים כתוצאה מכך, אך ככל שהטכנולוגיה מתפתחת לעתים קרובות יותר, המידע הזה נאסף בכל נקודת מגע אפשרית.

נתונים אלו מספקים הבנה מעמיקה יותר של איך הלקוחות מתנהגים בימינו ומשפרים את החוויה שיש להם בכל היבט של שיווק דיגיטלי.

מסקנה:

החשיבות של ניתוח נתונים בשיווק דיגיטלי חיונית לשיפור חווית הלקוח, יצירת אסטרטגיות מוצלחות והגעה לתוצאות גבוהות יותר.

נתונים מביאים מימד חדש לגמרי לחווית הלקוח על ידי שימוש בניתוחים כדי להעלות תובנות עבור קמפיינים שיווקיים. זה נותן לעסקים הזדמנויות עצומות ליצירת פרסום טוב ומשכנע יותר ויוזמות שיווק דיגיטלי בראש החנית. ועכשיו, הכלים הללו מטביעים את חותמם במהירות בעולם חווית הלקוח. לאחרונה, פרסדו – חברה שהוקמה על ידי בכירים לשעבר ב-Fortune 500 – פרסמה את Scientific Wordsmith, אלגוריתם לבישול מילים ליצירת מסרים רגשיים. Persado משתמש במילים דינמיות המשתנות ככל שההקשר של המשפט משתנה מדי, מה שמבטיח שלעולם לא תשתמש באותה מילה פעמיים בלי להיכשל. זוהי דוגמה מצוינת לאופן שבו ניתן להשתמש בנתוני חווית הלקוח לקמפיינים שיווקיים טובים ומשכנעים יותר. נוחות היא תחושה שממנפת את חווית הלקוח על ידי מתן דרך קלה לטפל בעסק. לדוגמה, Starbucks יצרה אפשרות יעילה מאוד עבור הלקוחות שלהם לפיה הם יכולים להזמין דיגיטלית את המשקאות שלהם ולאתר מקום קרוב לתשלום במזומן או בכרטיס אשראי. נוחות זו מושגת באמצעות אפשרויות תשלום דיגיטליות, אפליקציות לנייד ומיקומים.

אפיון אתר אינטרנט

כאשר אתם שוכרים חברת בניית אתרים, אתם אולי מדמיינים כי מייד ישנו צוות טכני היושב מול המחשב ורושם שורות קוד,

שיפור מהירות אתר אינטרנט

מהירות אתר אינטרנט היא סוגיה חשובה מאוד. יכולות להיות סיבות שונות המאטות את האתר, והדבר פוגע באתר ובמטרות העסקיות שלכם.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל כאשר עסק ניגש לבניית אתר אינטרנט הוא נוטה לראות את העולם דרך משקפיים ורודות, ולמה לא בעצם?

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו לעסק היא פעולה חשובה מאוד. כיום כל עסק עושה זאת כבר בשלב ההקמה, אך גם עסקים וותיקים שהתנהלו

בניית תיק מותג

בניית תיק מותג המונח 'מיתוג עסקי' בוודאי נשמע אינספור פעמים במשרדו של כל יזם וכל בעל עסק. כולנו מבינים שמיתוג

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים עיצוב אתרים הוא הרבה יותר ממה שחשבתם. לעיצוב אתר אינטרנט ישנה מתודה שלמה וחשוב לתת בה דגש על

בניית דף נחיתה

בניית דפי נחיתה לפני שנדבר על בניית דפי נחיתה ועיצוב דף נחיתה, כדאי להסביר מהו בכלל דף נחיתה ולמה אתם

בניית חנות אינטרנטית

בניית חנות אינטרנטית הקמת אתר מסחר יכולה לסייע לכם לפתוח ערוץ מכירות חדש, להגיע לקהלים חדשים וליהנות ממכירות רבות עם

בניית אתר תדמית

בניית אתרי תדמית כאשר מדברים על אתר לעסק, נשאלת השאלה מהי מטרת האתר. תתפלאו, לפעמים התשובה אינה מובנת מאליו. ישנם

סרטון תדמית

סרטון תדמית לעסק תדמית העסק היא דבר חשוב ביותר, היא מהווה חלק מהמיתוג והאסטרטגיה השיווקית שלכם. בעזרת תדמית העסק ותהליכי

פרסום ביוטיוב

פרסום ביוטיוב עם למעלה משני מיליארד משתמשים, אינטגרציה עם גוגל, נוכחות בפלטפורמות שונות, יכולות טרגוט מתקדמות והיכולת להעביר מסרים באמצעות

פרסום בלינקדאין

פרסום בלינקדאין כמו כל רשת חברתית, גם לפרסום בלינקדאין יש הרבה מאוד יתרונות המבוססים על יכולות פילוח מתקדמות. למרות שלקידום

פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק  פייסבוק היא אחת הרשתות הדומיננטיות מבין כל הרשתות החברתיות. זה בא לידי ביטוי גם במספר המשתמשים וגם בכך

פרסום בטיקטוק

פרסום בטיקטוק כנראה שלא צריך לספר לכם מה זה טיקטוק, רואים ושומעים את האפליקציה בכל מקום והיא להיט אצל ילדים

פרסום באינסטגרם 

פרסום באינסטגרם  אינסטגרם היא רשת חברתית הפונה אל הקהל הצעיר. היא מתמקדת במדיה ויזואלית באמצעות תמונות וסרטוני וידאו. היא זוכה

בניית אסטרטגיה

בניית אסטרטגיה

אז מאיפה מתחילים? איך בונים אסטרטגיית שיווק מנצחת? קודם חשוב להבין מה התפקיד הראשי של האסטרטגיה. התפקיד של כל אסטרטגית

בניית פרופיל לקוח

בניית פרופיל לקוח כאשר אנו חושבים על שיווק אנו מיד חושבים על קמפיינים, אתרי אינטרנט, סושיאל וכל הכלים המתקדמים שיש