סרטון תדמית

סרטון תדמית לעסק

תדמית העסק היא דבר חשוב ביותר, היא מהווה חלק מהמיתוג והאסטרטגיה השיווקית שלכם. בעזרת תדמית העסק ותהליכי המיתוג אתם יכולים לשדר לשוק מי אתם, מה אתם עושים ואת האופי העסקי שלכם. כך תוכלו לזכות ביתרון תחרותי ולהגיע אל לבם של קהל הצרכנים. סרטונים לעסק הם אחד הכלים העומדים לרשותכם.

אנו חיים בעידן בו הלקוחות שלכם עמוסים בגירויים ומאבדים את סבלנותם במהירות. בכל מקום הם חשופים לגירויים ומסרים פרסומיים, ולכן ישנו אתגר להעביר מסרים שיווקיים בצורה אפקטיבית ומהירה. סרטון תדמית לעסק הוא הפתרון המאפשר לכם להתמודד עם האתגר.

אומרים שתמונה שווה אלף מילים, ואם כך סרטונים לעסקים שווים כמה אלפי מילים. בעזרת סרטון תדמית, אפילו של דקה, תוכלו לבטא בצורה קלה וברורה תוכן ארוך. הסרטון מביא איתו את האמצעים הויזואלים להסביר על העסק, המוצר או השירות בצורה קלה וברורה; תוך כדי העברת השפה השיווקית ואופי המיתוג בצורה קלה הנתפסת היטב בהכרה.

בעזרת סרטון תדמית לעסק תוכלו לחזק את המותג, להגיע לקהלים חדשים ולהגדיל את המכירות בצורה יעילה.

 

 

היכן ניתן להשתמש בסרטונים לעסקים

סרטונים לעסקים משמשים למטרות שונות, ובהתאם לכך הם יכולים להיות מוצגים במקומות שונים. להלן כמה דוגמאות למקומות בהם נוכל להשתמש בסרטונים:

  1. אתר האינטרנט אתר האינטרנט של הארגון נמצא בחזית המאמצים השיווקיים. זהו כלי באמצעותו תוכלו להגיע לשווקים חדשים, לבצע מכירות ולהעביר את המסרים השיווקיים שלכם. סרטון תדמית לעסק הוא כלי נוסף אותו תוכלו לשלב באתר ולהעצים את התוצאות.
  2. דפי נחיתהדפי נחיתה נועדו לקדם מטרה מוגדרת, כלומר להניע את הגולש לפעולה מסוימת. הם ממוקדים מאוד במטרה ובהחלט יכולים להיעזר בסרטונים לעסקים. אך חשוב להדגיש, כי הסרטון צריך להיות מותאם לאופי דף הנחיתה ולא סרטון תדמית כללי של העסק.
  3. רשתות חברתיות– הרבה מהתקשורת העסקית והפעילות השיווקית נעשית באמצעות הרשתות החברתיות. כך ניתן להגיע לחשיפה גדולה וקהלים חדשים וגם לחזק את תדמית המותג. בגלל האופי המיוחד של הפעילות ברשתות החברתיות והקושי להחזיק את תשומת הלב של הגולשים, סרטונים לעסקים יכולים להיות כלי עזר מעולה.
  4. שימוש באירועי החברה– סרטון תדמית לעסק יכול לחזק גם נאמנות העובדים למותג. אתם יכולים להשתמש בו באירועי החברה כמו ימי גיבוש ומסיבות עובדים.
  5. כנסים ותערוכות– עסקים רבים משתתפים בכנסים ותערוכות. זוהי במה מעולה לצורך פעילות שיווקית בפני קהלים רלוונטיים. סרטונים לעסקים יכולים להיות כלי מעולה להציג את המותג בפני אותן הקהלים.

אלו הן רק כמה דוגמאות, אך ניתן גם להשתמש בסרטונים במקומות נוספים כמו אפליקציות מסרים, מייל שיווקי ועוד.

 

להתחבר אל הרגש

שיווק ומיתוג אינם מבוססים רק על מאפייני המוצר, מחירים ונתונים טכניים. מיתוג הוא בעיקר התחברות אל הרגש. לכל צרכן או קבוצת צרכנים ישנו עולם רגשי וערכים בהם הם מאמינים. המיתוג צריך לנגן על מיתרי הרגש ולהראות להם כיצד המוצר או המותג מתאים לעולם הערכים שבהם הם מאמינים, לסגנון החיים שלהם ולמה שחשוב עבורם. וכאן סרטונים לעסקים יכולים לעשות נסים.

קשה מאוד לבטא ערכים ולהתחבר לרגשות אך ורק באמצעות עיצובים גרפיים או מלל. למשל, אפשר להגיד שלמותג שלכם אכפת מנושאים חברתיים ומקדיש משאבים לפעילויות חברתיות, אך אין דבר הנוגע ברגש יותר מסרטון תדמית החושף את הלקוחות שלכם אל הפעילויות הללו ואל הריגוש שבהן. וזוהי כמובן רק דוגמה אחת.

סרטונים לעסקים יכולים לגעת ברגש בצורות שונות, הכל כמובן בהתאם לצרכים המיתוגיים. הם יכולים להצחיק, הם יכולים לרגש והם יכולים אפילו להפחיד אם זה משרת את המיתוג; למשל עסק המציע פתרונות אבטחה יכול ליצור סרטון תדמית הנוגע בפחדים של אנשים ועסקים מפריצות.

בעת הפקת סרטונים לעסקים עומדים לרשותנו מבחר כלים לצורך העברת המסרים הרגשיים. אנו כמובן משתמשים בווידאו, אך הוא יכול לכלול מוזיקה, אפקטים, אנימציה ממוחשבת, קריינות וכתוביות; כל אהו מעצימים את יכולת העברת המסרים.

 

לפרוץ אל השוק העולמי

סרטון תדמית לעסק יכול לסייע לכם לפרוץ אל השוק העולמי. ייתכן שבשוק המקומי המותג שלכם מוכר, אך בעולם לא שמעו עליכם. סרטון תדמית יכול לסייע לכם להראות לעולם מי אתם ולהיות חלק מאסטרטגיית השיווק הגלובלי. אך שימו לב, שהכנת סרטונים לעסקים הפונים אל קהל בחו“ל דורשת הרבה יותר מאנגלית ברמה גבוהה (או שפת היעד). שיווק גלובלי דורש גם הבנה תרבותית. דברים מסוימים שיכולים לעבוד על השוק הישראלי, לא בהכרח מדברים לשוק בחו“ל. דברים שנחשבים מקובלים או מצחיקים בתרבויות מסוימות, עלולים להיחשב לפוגעניים בתרבות אחרת. לכן, סרטונים לעסקים הפונים אל השוק הבינלאומי צריכים להתבצע על ידי אנשים מנוסים בתחום השיווק הגלובלי ומכירים את התרבות של קהל היעד.

 

רעיונות לסרטי תדמית

לגעת בבעיית הצרכן – אחד הדברים הבסיסיים להצלחה שיווקית היא לענות על בעיית הצרכן. מוצר או שירות העונה על בעיה קיימת ומוכרת צפוי להצלחה בשוק. זאת בהנחה שתצליחו לשכנע את הקהל שהמוצר הזה עונה על הבעיה. לא תמיד הצרכן יכול להבין את התועלת שתצא לו מהמוצר, למשל כאשר מדובר במוצרים טכנולוגיים חדשים (חישבו על המחשב הביתי הראשון..). סרטונים לעסקים יכולים לחסוך לכם אלף מילים ולהציג בצורה ברורה את הבעיות ואת הפתרון.

להציג את הפנים שמאחורי המותג – כאשר גולש שומע על העסק שלכם ואולי מתרשם מהאתר, הוא לא רואה את האנשים שעומדים מאחורי המותג. סרטונים לעסקים יכולים לפתוח בפניו את הדלת אל תוך החברה ולהראות את האנשים שנמצאים מאחורי המותג. את מנהלי תיקי הלקוחות, את המהנדסים וכל אנשי המקצוע אשר הופכים את המותג להיות מה שהוא. כך ניתן להגביר את האמון שהצרכן נותן במותג.

לענות על השאלות לפני שהן נשאלות – סרטונים לעסקים צריכים לתת מענה על שאלות הלקוח. עליכם לחשוב מהן השאלות שהלקוח רוצה לשאול ולתת עליהן תשובה עוד לפני שהן נשאלות. למשל, כאשר מדובר במוצרים טכנולוגיים, לדוגמה שעון חכם, הלקוח בוודאי רוצה לדעת האם המוצר עמיד למים. את זה הוא יכול להבין לבד רק על סמך שנייה אחת בסרטון שמראה כי המוצר עמיד במים.

 

 

הפקת סרטון תדמית מקצועי

לפני כמה עשורים הפקת סרטון תדמית לעסק הייתה דבר שרק תאגידי ענק יכלו להרשות לעצמם. אך כיום, הטכנולוגיות זמינות וזולות וכל עסק יכול להרשות לעצמו להפיק סרטון תדמית. זוהי כמובן בשורה גדולה, אך יש לה גם תופעות לוואי; כיום השוק מוצף בחברות המציעות סרטונים לעסקים, ולא תמיד הן מביאות איתן את התפיסה השיווקית. הסרטונים שלהם עשויים להיות בפורמט קבוע אשר פשוט חוזר על מה שראו במקומות אחרים, אך נטול התאמה אישית לצרכים המיתוגיים של העסק ואין בו הבנה אמיתית של קהל המטרה.

חשוב גם להדגיש, כי לא תמיד קהל המטרה הוא הלקוח הסופי. סרטונים לעסקים נעשים למטרות שונות; למשל, זה יכול להיות סרטון הפונה אל קהל משקיעים של חברת סטארטאפ או סרטון אשר נועד לחזק את המותג בעיני העובדים.

הפקת סרטון תדמית לעסק היא הרבה יותר מתפעול מצלמה ושימוש בתוכנות לעריכת וידאו. למעשה אלה הם הדברים שאנו עושים רק בסוף. קודם כל צריך לבנות את הקונספט עבור הסרטון, ועוד לפני זה לבצע אפיון של העסק.

כאשר מפיקים סרטון תדמית לעסק, חשוב להבין את ה“פרסונה“ של העסק. מי הוא בעצם העסק, מהם הערכים והחזון שלו. מי הקהל שיקנה את המוצר שלו ומהו עולם הערכים שלהם. זהו הבסיס ומכאן הכל מתחיל. ללא השלב הזה אנו נחמיץ למטרה. מכאן אנו יכולים לעבור לקונספט ולבסוף לצילומים עצמם.

למרות שאפיון הסרט והקונספט הם הליבה החשובה ביותר, אסור לשכוח גם את הפרטים הטכניים. הפקה לא מקצועית, גם כאשר היא מתבססת על רעיון טוב ומתאים מבחינה שיווקית, עלולה להפיל את הכל. חשוב להקפיד על איכות הצילום, מקצועיות השחקנים, הסאונד וכל הפרטים הטכניים. כל מילה בתסריט נבחרה בקפידה ולכן חשוב שתהיה מבוטאת בצורה ברורה.

 

סרטונים לעסקים, איך לעשות את זה נכון

לסיכום, סרטונים לעסקים יכולים להיות כלי חשוב עבור העסק. הם יכולים לפתוח דלתות ולסייע לכם להשיג חשיפה, לקוחות ומכירות. אך סרטון תדמית לעסק הוא אינו דבר שעושים כדי לצאת ידי חובה. על מנת להשיג את המטרות, חשוב לבצע אותו בצורה מקצועית תוך כדי פיתוח קונספט מותאם אישית לארגון, ערכיו ומטרותיו (וכמובן גם קהל המטרה) והפקה מוקפדת ומקצועית.

 

אפיון אתר אינטרנט

כאשר אתם שוכרים חברת בניית אתרים, אתם אולי מדמיינים כי מייד ישנו צוות טכני היושב מול המחשב ורושם שורות קוד,

שיפור מהירות אתר אינטרנט

מהירות אתר אינטרנט היא סוגיה חשובה מאוד. יכולות להיות סיבות שונות המאטות את האתר, והדבר פוגע באתר ובמטרות העסקיות שלכם.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל כאשר עסק ניגש לבניית אתר אינטרנט הוא נוטה לראות את העולם דרך משקפיים ורודות, ולמה לא בעצם?

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו לעסק היא פעולה חשובה מאוד. כיום כל עסק עושה זאת כבר בשלב ההקמה, אך גם עסקים וותיקים שהתנהלו

בניית תיק מותג

בניית תיק מותג המונח 'מיתוג עסקי' בוודאי נשמע אינספור פעמים במשרדו של כל יזם וכל בעל עסק. כולנו מבינים שמיתוג

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים עיצוב אתרים הוא הרבה יותר ממה שחשבתם. לעיצוב אתר אינטרנט ישנה מתודה שלמה וחשוב לתת בה דגש על

בניית דף נחיתה

בניית דפי נחיתה לפני שנדבר על בניית דפי נחיתה ועיצוב דף נחיתה, כדאי להסביר מהו בכלל דף נחיתה ולמה אתם

בניית חנות אינטרנטית

בניית חנות אינטרנטית הקמת אתר מסחר יכולה לסייע לכם לפתוח ערוץ מכירות חדש, להגיע לקהלים חדשים וליהנות ממכירות רבות עם

בניית אתר תדמית

בניית אתרי תדמית כאשר מדברים על אתר לעסק, נשאלת השאלה מהי מטרת האתר. תתפלאו, לפעמים התשובה אינה מובנת מאליו. ישנם

פרסום ביוטיוב

פרסום ביוטיוב עם למעלה משני מיליארד משתמשים, אינטגרציה עם גוגל, נוכחות בפלטפורמות שונות, יכולות טרגוט מתקדמות והיכולת להעביר מסרים באמצעות

פרסום בלינקדאין

פרסום בלינקדאין כמו כל רשת חברתית, גם לפרסום בלינקדאין יש הרבה מאוד יתרונות המבוססים על יכולות פילוח מתקדמות. למרות שלקידום

פרסום בפייסבוק

פרסום בפייסבוק  פייסבוק היא אחת הרשתות הדומיננטיות מבין כל הרשתות החברתיות. זה בא לידי ביטוי גם במספר המשתמשים וגם בכך

פרסום בטיקטוק

פרסום בטיקטוק כנראה שלא צריך לספר לכם מה זה טיקטוק, רואים ושומעים את האפליקציה בכל מקום והיא להיט אצל ילדים

פרסום באינסטגרם 

פרסום באינסטגרם  אינסטגרם היא רשת חברתית הפונה אל הקהל הצעיר. היא מתמקדת במדיה ויזואלית באמצעות תמונות וסרטוני וידאו. היא זוכה

בניית אסטרטגיה

בניית אסטרטגיה

אז מאיפה מתחילים? איך בונים אסטרטגיית שיווק מנצחת? קודם חשוב להבין מה התפקיד הראשי של האסטרטגיה. התפקיד של כל אסטרטגית

בניית פרופיל לקוח

בניית פרופיל לקוח כאשר אנו חושבים על שיווק אנו מיד חושבים על קמפיינים, אתרי אינטרנט, סושיאל וכל הכלים המתקדמים שיש

ניתוח נתוני פרסום

כלי ניתוח רשת אוספים נתונים ומאפשרים לחברות לנתח אותם ביעילות. מפרסמים מסתמכים על המידע הזה מכיוון שהם רוצים תצוגה ברורה